Βοήθεια

Απόκτησε τα εισιτήριά σου γρηγορότερα

4.7 αξιολόγηση 4.7
Χρησιμοποίησε την εφαρμογή

Red Sightseeing Κοπεγχάγη: 24H Hop-on Hop-Off Bus Tour

Εξερευνήστε τα αξιοθέατα της Κοπεγχάγης με αυτό το 24ωρο εισιτήριο

Μπλε γραμμή
Ανοιχτά σήμερα:
Πορτοκαλί γραμμή
Ανοιχτά σήμερα:
Ηχογραφημένη ξενάγηση: Δανέζικα , Γερμανικά , Ιταλικά , Ρώσικα , Μανδαρινικά κινέζικα , Αγγλικά, Γαλλικά, Ισπανικά, Πορτογαλικά, Σουηδικά
Ξεναγός: Γερμανικά , Ιταλικά , Ρώσικα , Αγγλικά, Γαλλικά, Ισπανικά, Πορτογαλικά
Πάροχος: Tiqets International B.V.
Καταχωρημένη διεύθυνση: James Wattstraat 77-P, 1097 DL, Amsterdam, NL
Τα στοιχεία επικοινωνίας σου

Επικοινώνησε με το Κέντρο Βοήθειας της Tiqets. Λειτουργούμε ως επαφή εκ μέρους του παρόχου της δραστηριότητας

Μέρος του περιεχομένου αυτής της σελίδας έχει μεταφραστεί αυτόματα και ενδέχεται να περιέχει ανακρίβειες.

Τι περιλαμβάνεται

24ωρη περιήγηση με λεωφορείο hop-on hop-off με 22 στάσεις
Στάσεις κοντά στα σημαντικότερα αξιοθέατα
Ακουστικά (όταν χρησιμοποιείτε το εισιτήριο για πρώτη φορά)
Wifi

Τι δεν περιλαμβάνεται

Εκδρομή με σκάφος

Σημαντικές πληροφορίες

* Το λεωφορείο αναχωρεί κάθε 30-45 λεπτά, μεταξύ 09:15 και 16:45 * Η τελευταία πλήρης ξενάγηση αναχωρεί στις 15:15 * Οι στάσεις των τουριστικών λεωφορείων είναι ενσωματωμένες με τις στάσεις των λεωφορείων των δημόσιων συγκοινωνιών.

Πού θα πας

Αξιοθέατα που θα δεις

  • Nyhavn
  • Παλάτι Christiansborg
  • Ανεβείτε και κατεβείτε από το λεωφορείο Copenhagen Sightseeing Bus και σχεδιάστε το δικό σας πρόγραμμα περιήγησης σε 23 στάσεις σε διάφορα πολιτιστικά αξιοθέατα της δανέζικης πρωτεύουσας.
  • Δείτε τη Μικρή Γοργόνα, τους Κήπους Tivoli, το Nyhavn, το Κάστρο Rosenborg και πολλά άλλα.
  • Το εισιτήριό σας διαρκεί 24 ώρες, οπότε έχετε χρόνο να δείτε ό,τι θέλετε, και μόλις καταλάβετε την περιοχή, είναι ένας πολύ καλός τρόπος για να μετακινηθείτε και στην πόλη!

Αφήστε το στίγμα σας στη Δανία - επιβιβαστείτε και αποβιβαστείτε από αυτό το λεωφορείο για τα αξιοθέατα της Κοπεγχάγης σε 23 διαφορετικές στάσεις σε όλη την πόλη. Δείτε τη Μικρή Γοργόνα, κάντε βόλτα με το τρενάκι του τρόμου στους Κήπους Tivoli, μετρήστε τις ψαρόβαρκες στο Nyhavn και πολλά άλλα.

Με 23 στάσεις στρατηγικά τοποθετημένες σε πολιτιστικά αξιοθέατα της πρωτεύουσας της Δανίας και τη δυνατότητα να ανεβαίνετε και να κατεβαίνετε όσο συχνά θέλετε, αυτό το εισιτήριο σας δίνει τον πλήρη έλεγχο της σκανδιναβικής περιπέτειάς σας.

Κάντε βόλτα με τη διάσημη ρόδα στους κήπους Tivoli, χαιρετήστε τη Μικρή Γοργόνα του Χανς Κρίστιαν Άντερσεν και δείτε τις πολύχρωμες βιτρίνες δίπλα στο νερό στο Nyhavn. Κατεβείτε και τεντώστε τα πόδια σας σε μια βόλτα στην προκυμαία, χαλαρώστε με έναν καφέ και ένα δανέζικο γλυκό και ανεβείτε ξανά όταν σας έρθει η διάθεση.

Θα μαθαίνετε την ιστορία καθώς προχωράτε μέσω του ακουστικού οδηγού σας. Για παράδειγμα, μπορεί να μάθετε ότι η Κοπεγχάγη ήταν αρχικά ένα ήσυχο ψαροχώρι που υπέφερε από συχνές επιδρομές πειρατών!

Ισχύει για: 24ώρες

Αφού ενεργοποιηθεί, το εισιτήριό σου είναι έγκυρο για 24 ώρες.

  • Ανεβείτε σε οποιαδήποτε από τις 23 στάσεις των RED BUSES της Κοπεγχάγης και δείξτε το εισιτήριο του smartphone σας στον οδηγό!
  • Οι στάσεις λεωφορείων είναι ενσωματωμένες με τις στάσεις των αστικών λεωφορείων - αναζητήστε μια μικρή πινακίδα για τη στάση του λεωφορείου περιήγησης
  • Μόλις επιβιβαστείτε, κατεβάστε την εφαρμογή για να δείτε τις ώρες αναχώρησης και άφιξης του λεωφορείου και την τρέχουσα τοποθεσία σας
  • Το λεωφορείο λειτουργεί από τις 09:00 με αναχωρήσεις κάθε 10-45 λεπτά
  • Η τελευταία αναχώρηση από τον κεντρικό σταθμό/Tivoli Gardens είναι στις 16:00
Κόκκινη γραμμή
Δευτέρα 09:15 - 16:45
Τρίτη 09:15 - 16:45
Τετάρτη 09:15 - 16:45
Πέμπτη 09:15 - 16:45
Παρασκευή 09:15 - 16:45
Σάββατο 09:15 - 16:45
Κυριακή 09:15 - 16:45
Μπλε γραμμή
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
Σάββατο
Κυριακή
Πορτοκαλί γραμμή
Δευτέρα
Τρίτη
Τετάρτη
Πέμπτη
Παρασκευή
Σάββατο
Κυριακή
  • Μπορείς να ακυρώσεις μέχρι και 24 ώρες πριν από την ημερομηνία και ώρα της επίσκεψής σου.
  • Μπορείς να επαναπρογραμματίσεις μέχρι και 24 ώρες πριν την ημερομηνία επίσκεψής σου.

Αξιολογήσεις & εμπειρίες

4,3
32 αξιολόγηση επαληθευμένου πελάτη
5
4
3
2
1
19
6
4
3
0
3 εμπειρίες
M
Michal,  Germany Germany
10 Μαΐ 2024
Κακό
Overcrowded, you cannot stay on the top of the bus the whole ride as we need to exchange the bus twice during the one lap. Better buy 24h metro ticket instead.
Hop-on Hop-off Bus Copenhagen
P
Pravin,  Norway Norway
08 Μαΐ 2024
Τέλειο
Very Good experience with sightseeing.Its flexibility is the key.Thanks a lot
Hop-on Hop-off Bus Copenhagen
Α
Ανώνυμα
29 Απρ 2024
Μέτριο
good way to get to know the city and major attractions
Hop-on Hop-off Bus Copenhagen

Περισσότεροι τρόποι να βιώσεις την εμπειρία Ξενάγηση Hop-on Hop-off στην Κοπεγχάγη