![Όλα στο Μόναχο](https://aws-tiqets-cdn.imgix.net/images/content/ef64bed253db4db29e4eb59bcc9e3ffd.jpg?auto=format&fit=crop&h=100&ixlib=python-3.2.1&q=40&w=100&s=cbfae9c713f1f2b0b717e5e01a561e6c)
Όλα στο Μόναχο
Το Παραμυθένιο Κάστρο της Ωραίας Κοιμωμένης
Το LEGOLAND® Deutschland Resort είναι όλη η διασκέδαση με χρωματιστά τούβλα που θα μπορούσε να ζητήσει η οικογένειά σας. Οι επισκέπτες μπορούν να κάνουν τρενάκι του τρόμου, να συναντήσουν τους αγαπημένους τους ήρωες LEGO®, να συμμετάσχουν σε εργαστήρια και πολλά άλλα. Το LEGOLAND® Deutschland Resort είναι εύκολα προσβάσιμο με τρένο προς το Günzburg (ένα λεωφορείο μετακινείται τακτικά μεταξύ του σιδηροδρομικού σταθμού και της LEGOLAND® Deutschland) ή με αυτοκίνητο.
Ανακαλύψτε το Μόναχο: Ένα αξέχαστο ταξίδι σας περιμένει!
Η Allianz Arena, έδρα της FC Bayern Munich, στο Μόναχο είναι ένα ποδοσφαιρικό στάδιο 75.000 θέσεων. Το δεύτερο μεγαλύτερο γήπεδο ποδοσφαίρου της Γερμανίας, το επαναστατικό φωτεινό εξωτερικό του μπορεί να δημιουργήσει θεαματικά εφέ. Αλλά η κύρια δράση βρίσκεται στο εσωτερικό, όπου η FC Bayern Munich - η πιο επιτυχημένη ποδοσφαιρική ομάδα της Γερμανίας - δίνει τους εντός έδρας αγώνες της.
Το SEA LIFE του Μονάχου είναι ένα ενυδρείο που φιλοξενεί πολλά είδη καρχαριών και θαλάσσια ζώα από όλο τον κόσμο. Βρίσκεται στη βόρεια πλευρά του Olympiasee, περίπου τρία λεπτά από το Olympiaturm.
Ζήστε τη Βαυαρία - Εξερευνήστε, ανακαλύψτε και δημιουργήστε αναμνήσεις!
Εξερεύνησε τα εμβληματικά αξιοθέατα, την αρχιτεκτονική και τον πολιτισμό της πόλης
Το TimeRide του Μονάχου είναι ένα αξιοθέατο εικονικής πραγματικότητας που βρίσκεται στην Παλιά Πόλη του Μονάχου. Ο πλησιέστερος σταθμός τρένου και μετρό είναι ο σταθμός Marienplatz του Μονάχου.
Πηγαίνετε με την κοιλιά σας στο Hard Rock Cafe Munich, το σπίτι των θρυλικών κλασικών αμερικανικών γεύσεων που βρίσκεται στην καρδιά της πόλης. Είναι εύκολο να το βρείτε, απλά περπατήστε κάτω από τις καμάρες του Spielzeugmuseum και στρίψτε αριστερά στην Sparkassenstrasse μέχρι να φτάσετε στην Münzstrasse. Στρίψτε δεξιά... και μυρίστε τα μπιφτέκια! Ιδρύθηκε το 2002, αυτό ήταν το δεύτερο Hard Rock Cafe που άνοιξε τις πόρτες του στη Γερμανία, και το εστιατόριο των 3.000 τετραγωνικών μέτρων σφύζει από βαυαρική γοητεία και εξαιρετική τοπική μπύρα. Μερικά από τα αναμνηστικά εδώ περιλαμβάνουν ένα σακάκι που φορούσε ο Έλβις, το σκηνικό κοστούμι του Φρέντι Μέρκιουρι, ένα μπάσο του Στινγκ, μια ηλεκτρική κιθάρα του Σαντάνα και πολλά άλλα.
Εξερεύνησε πέρα από την πόλη και δες περισσότερα για τις γερμανικές σου περιπέτειες!
Συνδύασε τα αγαπημένα σου στην πόλη Μόναχο. Μερικά πράγματα είναι καλύτερα μαζί.