Βοήθεια

Εισιτήρια για Lufthansa Express Bus Αεροδρόμιο Μονάχου - Πόλη

Πηγαίνετε κατευθείαν στο κέντρο της πόλης του Μονάχου με το λεωφορείο εξπρές του αεροδρομίου

Κεντρικός σταθμός Μονάχου προς αεροδρόμιο
Ανοιχτά Σήμερα 05:15 - 20:00
Μόναχο Schwabing προς Αεροδρόμιο
Ανοιχτά Σήμερα 05:30 - 20:30
Αεροδρόμιο προς Κύριο Σταθμό Μονάχου
Ανοιχτά Σήμερα 06:30 - 22:30
Άμεση λήψη εισιτηρίων
Δεκτά τα εισιτήρια απ'το smartphone σου
Πρόσβαση σε άτομα με αναπηρικό αμαξίδιο

Μέρος του περιεχομένου αυτής της σελίδας έχει μεταφραστεί αυτόματα και ενδέχεται να περιέχει ανακρίβειες.

Τι περιλαμβάνεται

Λεωφορείο (απλή ή μετ' επιστροφής) μεταξύ του Διεθνούς Αεροδρομίου του Μονάχου (Αεροσταθμός 1, Αεροσταθμός 2 ή Κέντρο Αεροδρομίου Μονάχου) και της πόλης του Μονάχου (Κεντρικός Σταθμός ή Schwabing/Nordfriedhof)
  • Ταξίδι απευθείας από τους τερματικούς σταθμούς του αεροδρομίου του Μονάχου προς το βόρειο Μόναχο (Schwabing) και τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό του Μονάχου
  • Αναχωρεί κάθε 30 λεπτά από και προς το αεροδρόμιο, χωρίς να ανησυχείτε για καθυστερήσεις
  • Επωφεληθείτε από το δωρεάν WiFi στο πλοίο και την ευρύχωρη καμπίνα με άφθονο χώρο αποθήκευσης αποσκευών

Με παραλαβή και αποβίβαση απευθείας μπροστά από τον τερματικό σταθμό σας, η χρήση του λεωφορείου Lufthansa Express δεν θα μπορούσε να είναι πιο εύκολη. Τα λεωφορεία αναχωρούν κάθε 30 λεπτά και σας μεταφέρουν απευθείας στο Hauptbahnhof του Μονάχου (κεντρικός σταθμός) και στο Μόναχο Nord (Schwabing) για οποιαδήποτε περαιτέρω διαδρομή.

Ξεχάστε το άγχος της αλλαγής κόστους σε ταξί και Ubers και χρησιμοποιήστε το WiFi του λεωφορείου για να προγραμματίσετε το ταξίδι σας ενώ κατευθύνεστε προς την πόλη. Οι διαδρομές προς τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό του Μονάχου διαρκούν περίπου 45 λεπτά και οι διαδρομές προς το Munich Nord περίπου 25 λεπτά.

Ένας ζωντανός χάρτης με την τοποθεσία του λεωφορείου ενημερώνεται κάθε 60 δευτερόλεπτα, ώστε να γνωρίζετε πάντα πόσο θα πρέπει να περιμένετε μέχρι να φτάσει το λεωφορείο σας.

1
Μόναχο Nord / Schwabing Στάση λεωφορείου
Ungererstraße 128, 80805, Μόναχο
Ανοίγει ένα νέο παράθυρο

Δείξτε στον οδηγό το εισιτήριό σας με το smartphone.

Σταθμοί λεωφορείων:

  • Μόναχο: Κεντρικός Σταθμός / Zentrum
  • Munich Nord / Schwabing (Ungererstraße, γωνία Schenkendorfstraße, δίπλα στο νεκροταφείο Nordfriedhof, κοντά στο σταθμό Nordfriedhof του μετρό) (βλ. χάρτη)
  • Αεροδρόμιο, Αεροσταθμός 2
  • Αεροδρόμιο, τερματικός σταθμός 1, περιοχή Α
  • Κέντρο αεροδρομίου (MAC)
  • Αεροδρόμιο, τερματικός σταθμός 1, περιοχή D

Οι διαδρομές από/προς τον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό του Μονάχου (Zentrum) διαρκούν περίπου 45 λεπτά, από/προς το Schwabing περίπου 25 λεπτά.

Κεντρικός σταθμός Μονάχου προς αεροδρόμιο
Πέμπτη 05:15 - 20:00
Παρασκευή 05:15 - 20:00
Σάββατο 05:15 - 20:00
Κυριακή 05:15 - 20:00
Δευτέρα 05:15 - 20:00
Τρίτη 05:15 - 20:00
Τετάρτη 05:15 - 20:00
Μόναχο Schwabing προς Αεροδρόμιο
Πέμπτη 05:30 - 20:30
Παρασκευή 05:30 - 20:30
Σάββατο 05:30 - 20:30
Κυριακή 05:30 - 20:30
Δευτέρα 05:30 - 20:30
Τρίτη 05:30 - 20:30
Τετάρτη 05:30 - 20:30
Αεροδρόμιο προς Κύριο Σταθμό Μονάχου
Πέμπτη 06:30 - 22:30
Παρασκευή 06:30 - 22:30
Σάββατο 06:30 - 22:30
Κυριακή 06:30 - 22:30
Δευτέρα 06:30 - 22:30
Τρίτη 06:30 - 22:30
Τετάρτη 06:30 - 22:30
  • Ενδέχεται να υπάρχει δυνατότητα επαναπρογραμματισμού. Παρακαλώ επικοινώνησε με την υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών για περαιτέρω βοήθεια.

Αξιολογήσεις & εμπειρίες

4.5
βασισμένο σε 2 εμπειρίες
5
4
3
2
1
1
1
0
0
0